نرم کننده پودر رختشویی و لباس شوییSofstar محصول ویژه مجموعه نیکوپاک به عنوان افزودنی چند منظوره صنایع شوینده برای تولید پودرهای شوینده ۲in1 می‌باشد. به طور معمول این محصول در فرمولاسیون پودر شوینده، جایگزین درصدی از سولفات سدیم و سختی گیر تری پلی فسفات می شود. به علت جذب رطوبت بالا،  افزودن Sofstar به فرمولاسیون پودر باعث پایداری بالاتر پودر شده و ازکلوخه شدن آن جلوگیری کرده و خاصیت ریزش پودر را بهبود می بخشد. محصول Sofstar علاوه بر ایجاد مزیت اقتصادی و افزایش حاشیه سود تولید پودر شوینده دارای خواصی چون : پایداری پودر شوینده، ایجاد خاصیت شویندگی و نرم‌کنندگی همزمان، افزایش ظرفیت تولید پودر شوینده بدون اضافه شدن هزینه های تولید به علت افزودن Post- Add، بهبود خاصیت اتوکشی و حس لمس پارچه بعد از شستشو می باشد.

Sofstar  چیست؟

Sofstar  یک نانو کلی اینترکاله می باشد که به عنوان نسل جدیدی از نرم کننده های پودر شوینده در سطح جهان مطرح می باشد. این محصول به صورت گرانولهای متناسب با سایز گرانولهای پودر طراحی شده و امکان افزودن آن به پودر شوینده تا حدود ۱۵% وزنی فرمولاسیون وجود دارد. این محصول با ساختار نانولایه خود، مجموعه‌ای از خواص منحصر به فرد را دارا بوده و به ارتقاء کیفیت و عملکرد پودرهای شوینده در یک چارچوبه اقتصادی مناسب، کمک شایانی می‌نماید.

مزایای sofstar

 • افزایش کارایی و عملکرد پودر شوینده
 • کاهش میزان مواد سختی‌گیر در فرمولاسیون پودر شوینده(C-2)
 • امکان تولید پودر شوینده با خاصیت شویندگی و نرم‌کنندگی همزمان ۲ in 1
 • بهبود خاصیت اتوکشی پارچه پس از شستشو
 • افزایش جذب رطوبت پارچه و بهبود احساس نرمی در هنگام استفاده از البسه
 • محافظت از الیاف پارچه و حفظ رنگ البسه
 • کاهش میزان harsh ناشی از شستشو
 • کاهش میزان ash ناشی از پودر
 • امکان افزایش درصد زئولیت در فرمولاسیون پودر شوینده
 • افزایش ظرفیت تولید پودر با اضافه شدن به صورت Post- Add
 • همخوانی با تمامی ترکیبات پودر شوینده
 • کاهش اثرات زیست محیطی پساب ناشی از شستشو

Sofstar  در فرآیند شستشو

Sofstar  یک محصول معدنی نانو‌لایه است که بر اساس فرآوری ویژه عملکردی منحصر به فرد در فرآیند شستشو از خود نشان می‌دهد.Sofstar  بعد از باز شدن در محلول شستشو به لایه‌های جدا از هم و دارای بار سطحی مثبت تبدیل می‌گردد، این لایه‌های مثبت به سمت سطح پارچه که دارای بار الکتروستاتیک منفی است جذب شده و با خنثی‌سازی بار سطحی موجود، باعث ایجاد یک نانولایه محافظ بر سطح پارچه می‌شود و به نرمی کلی سطح پارچه کمک می نماید. در حین استفاده از البسه شستشو شده با این فرمول لکه و مواد چرک به جای نشست مستقیم بر سطح الیاف بر سطح لایه تشکیل شده از  Sofstar  نشسته و در شستشوی بعدی به راحتی از سطح پارچه جدا شده و با لایه جدید جایگزین می‌گردد و به همین علت  استفاده از Sofstar  در فرمولاسیون پودر شوینده باعث می‌شود تا به طور کلی کارایی پودر شوینده افزایش یابد. این ماده در حین شستشو با عناصر سخت پیوند داده و از فرسوده‌شدن پارچه در مراتب شستشو که ناشی از رسوب مواد جامد بر پارچه است جلوگیری می‌کند.

وجود Sofstar  در فرمولاسیون پودر شوینده اثرات متفاوتی بر البسه شستشو شده دارد. بر خلاف نرم‌کننده‌های آلی که معمولاً میزان جذب آب البسه را کاهش می‌دهد، Sofstar  به علت جذب بالای خود میزان خیس‌شوندگی پارچه را افزایش داده و احساس بهتری را به مصرف‌کننده لباس منتقل می‌نماید.

این  نانولایه در فرآیند شستشو با قرار گیری بین الیاف پارچه به افزایش استحکام الیاف پارچه و حفظ رنگ آن کمک کرده و در کنار جلوگیری از رسوب عناصر سخت بر روی الیاف از تل شدن پارچه نیز جلوگیری می نماید. بهبود خاصیت اتوکشی پارچه(easy ironing) از دیگر خواص نهایی Sofstar   بر پارچه شسته شده می باشد.در واقع نانو لایه های ایجاد شده بر سطح الیاف میزان ضریب اصطکاک بین سطح پارچه و اتو را کاهش داده و باعث سهولت  و سرعت در عملیات اتوکشی می گردد.

در مجموع Sofstar  مزایای نانو فناوری را به مصرف ‌کننده پودر شوینده هدیه می‌ دهد.